آخرین قیمت برنج ایرانی را از سایت بارِنج بخواهید، بارنج فروشنده بی واسطه برنج ایرانی در تهران و رشت شما را با چند و چون قیمت برنج ایرانی تا حدودی آشنا خواهد کرد. برای اطلاع از آخرین قیمت برنج ایرانی با ما تماس بگیرید.

که در این مقاله سعی داریم کوتاه و مفید اشاره ایی به دلایل تغییر قیمت برنج ایرانی داشته باشیم. برنج ایرانی در فصل های مختلف سال دچار نوسان قیمت شده و میتوان گفت در طول سال چندین بار افزایش و کاهش قیمت خواهد داشت، که این امر دارای علل مختلفی می باشد.

فروش برنج ایرانی واسطه های بسیاری در برخی موارد دارد. در بسیاری از موارد محصول مستقیم از تولید کننده به مصرف کننده نخواهید رسید و پای دلالان این امر و واسطه ها به میان خواهد آمد. که این امر خود به تنهایی باعث افزایش قیمت برنج خواهد شد.

بعد از برداشت برنج برای آماده سازی آن برای فروش و رساندن به دست مشتری برای مصرف مراحل زیادی طی خواهد شد ، این محصول برای مثال مانند سیب زمینی نیست که از سر زمین برداشت و در بسته بندی معمولی به دست مشتری برسد. بعد از برداشت برنج کارهای جدا کردن سبوس از برنج و… شروع میشود که در مقالات بعدی به نحوه و چگونگی انجام آن خواهیم پرداخت . سپس میبایست در بسته بندی مناسب و تحت شرایط نگهداری خاص در انبار که دچار آفت نشود به دست مشتری برسد که این خود مستلزم صرف هزینه های مختلفی می باشد.

بنابراین همانطور که مشاهده میکنید در صورت حذف واسطه و دلال هم از زمانی که محصول برداشت میشود تا زمانی که بسته بندی و توزیع شود متحمل هزینه هایی برای تولید کننده می باشد که تمامی اینها باعث میشود تا قیمت محصول سیر صعودی داشته باشد.

در ماه هایی بنا به درخواست بالای برنج و شاید کمبود آن در انبارها با کمی افزایش قیمت مواجه خواهیم شد. ماه مبارک رمضان ، محرم و صفر و ماه پایانی سال از این قبیل ماه ها هستند که در آن شیب ملایمی از افزایش قیمت برنج ایرانی را خواهیم دید.